Zarządzanie energią w dużych obiektach komercyjnych nie jest łatwym zadaniem. Rosnące standardy bezpieczeństwa publicznego, praca w trybie rozproszonego środowiska IT, coraz wyższe wymagania najemców oraz ich klientów, a także nadania budynkowi charakteru wielofunkcyjnego stawia niemałe wyzwania.

To złożona operacja wymagająca od systemów zasilania gotowości działania w wymiarze całodobowym. Niezależnie od przyczyn, jego brak lub niewłaściwa konfiguracja może być bardzo kosztowna i zagrozić operacyjności nieruchomości na kilka godzin, co z kolei może doprowadzić do sparaliżowania pracy najemców obiektu w długim okresie czasu.

Ryzyko

Dla centrów biznesowych i galerii handlowych, a także hipermarketów brak w dostawie prądu oznacza zamknięcie obiektu na czas awarii. W takich przypadkach niemożliwe jest prowadzenie działalności przez najemców, grozi to również sytuacjami, gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo ich klientów. Posiadając doświadczenie w projektowaniu rozwiązań dla tej branży, wiemy że najczęściej zagrożenie związane jest z:

  • niedziałającymi systemami przeciwpożarowymi, oddymiania, monitoringu

  • brak oświetlenia awaryjnego i wyjść ewakuacyjnych

  • przechowywaniem żywności w punktach gastronomicznych

  • niedziałającymi systemami sterowania windami, drzwiami, bramami

  • utrudnioną komunikacją i awariami systemów łączności

Ryzykiem można jednak zarządzać, w tym wypadku poprzez częściowe uniezależnienie się od dostaw energii elektrycznej z sieci zawodowej i wybór właściwych jednostek zasilania awaryjnego.

Rozwiązanie

W krytycznych momentach spowodowanych brakiem energii elektrycznej, system zasilania awaryjnego zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla właściwego funkcjonowania obiektów komercyjnych. System ten tworzy urządzenie prądotwórcze lub ich zespół służący do ochrony przed zanikiem zasilania z sieci energetycznej.

Jesteśmy w stanie zaprojektować indywidualne rozwiązania energetyczne na potrzeby całego kompleksu nieruchomości. Gwarancja działania z najwyższą wydajnością, spełniającą wysokie wymogi i normy, jest tym co charakteryzuje nasze jednostki prądotwórcze.

Zapewniamy Ci potrzebną moc w trybie ciągłej gotowości i umożliwiamy funkcjonowanie obiektów bez zagrożeń ze strony utraty dostępu do prądu.

W zależności od potrzeb, związanych z czynnikami tj. wrażliwość urządzeń na chwilowy zanik napięcia czy ilość i typy transformatorów, najczęściej stosuje się typy zasilania:

– agregat prądotwórczy

– połączenie równoległe generatorów

– zasilanie dwustronne

– zasilanie bezprzerwowe

– układy hybrydowe.

Odpowiadamy za dobór i właściwie zaprojektowane systemy dla zapewnienia ciągłej mocy krytycznej i maksymalnej wydajności nieruchomości na rzecz bezpieczeństwa ich użytkowników.

Nasze agregaty

Poznaj nasze gotowe rozwiązania, jednostki które zapewnią Ci odpowiednie standardy w obsłudze systemu zasilania awaryjnego dla Twojej organizacji.

Agregat niezabudowany

Agregat obudowany

Agregat w zabudowie kontenerowej

Agregat na przyczepie homologowanej

Agregaty specjalne

Dlaczego my?

Referencje

Opinie naszych klientów

Informacje o aktualnych projektach UE oraz przetargach prowadzonych przez Agregaty Mielec